Ir lietuviškoje, ir vakarietiškoje techninėje literatūroje yra daugybė trumpinimų. Pavyzdžiui, EBS, EPS, ACC ir pan. Kaip jie iššifruojami?
Iš tikrųjų pastaruoju metu atsirado daug įvairių sudėtingų automobilio sistemų. Jeigu būtų rašomi visi jų pavadinimai, publikacijos gerokai pailgėtų, todėl vis dažniau naudojami angliški ar vokiški trumpinimai. Populiariausi ir dažniausiai vartojami yra tokie.
ABS (Anti-Blockier Sistem) - stabdžių antiblokavimo sistema, kampinio greičio davikliais nuolat sekanti automobilio ratų sukimosi greitį stabdymo metu. Jeigu vienas ratas užsiblokuoja ir ima slysti, žaibiškai mažinamas slėgis šio rato stabdžių cilindre tol, kol ratas vėl ima suktis (padangos sukibimo jėga su kelio paviršiumi pasidaro didesnė už stabdymo jėgą).
ABD (Automatisches Brems-Diferential) - savaime užsiblokuojantis diferencialas, kurio dėka lengviau pajudėti iš vietos esant slidžiai dangai arba kai varomieji ratai skirtingai sukibę su danga ir vienas jų ima suktis, kai kitas stovi.
ASR (Anti-Schlupf Regelung) - praslydimo kontrolės sistema, įrengiama kartu su ABS ir naudojanti tuos pačius daviklius ir ratų stabdžio mechanizmu pristabdanti tą varomąjį ratą, kuris praranda sukibimą su danga ir ima greičiau suktis.
EBS (Elektronischen Brems System) - elektroninė stabdžių sistema, naudojama komercinių automobilių stabdžių sistemų su pneumatine pavara reakcijos į pedalo paspaudimą laikui sumažinti. Pedalo paspaudimas valdo ne stabdžius, o elektromagnetinius vožtuvus.
KKR (Koppelkvaftvegelung) - sukabinimo jėgos reguliavimo sistema, reguliuojanti sunkvežimio priekabos stabdžių efektyvumą, priklausomai nuo transporto priemonių junginį veikiančių jėgų taip, kad priekabos ir ją velkančio automobilio stabdymo efektyvumas būtų harmonizuoti.
ELF (Elektronische Luftfederung) - elektroninė pneumatinė pakaba, elektroninė vienodo kėbulo aukščio virš važiuojamosios dalies palaikymo sistema, automatiškai reguliuojanti slėgį pakabos pneumatiniuose balionuose taip, kad, nepriklausomai nuo apkrovimo, kėbulo grindų aukštis nesikeičia, automobilis kur kas mažiau pasvyra į šoną posūkiuose.
EGE (Elektronischer Lufttvockner Geratceinheit) - elektronikos valdomas stabdžių pneumatinės sistemos kontrolės prietaisas, nuolat palaikantis nustatytą slėgį automobilio pneumatinėje sistemoje, džiovinantis ir valantis į ją paduodamą orą, paskirstantis orą stabdžių jėgos cilindrams.
ESP (Electronic Stability Program) - elektroninė stabilumo programa. Tai sistema, automatiškai kontroliuojanti automobilio skersinio slydimo dydį ir su atskirų ratų stabdžių pagalba koreguojanti automobilio judėjimo kryptį, neleidžianti jam tapti nevaldomam.
EHB (Elektro Hydraulis Brake) - elektrohidraulinė stabdžių sistema, naudojama lengvuosiuose automobiliuose. Šioje sistemoje paspaudus stabdžio pedalą veikiamas ne hidraulinis stabdžių kontūras, o duodamas signalas kiekvieno rato hidraulinės stabdžių sistemos vožtuvui, kuris atsidaro ir praleidžia suslėgtą stabdžių skystį į stabdžių jėgos cilindrą.
EMB (Elektro Mechanical Brake) - elektromechaninė stabdžių sistema. Joje nėra darbinio elemento - suspausto oro ar stabdžių skysčio, paspaudus stabdžio pedalą duodamas signalas kiekviename rate sumontuotiems elektros varikliukams, kurie pasisuka ir išskečia (būgniniuose) arba prispaudžia (cilindriniuose stabdžiuose) stabdžių trinkeles.
ACC (Adaptive Craise Control) - prisitaikanti greičio palaikymo sistema. Ji leidžia palaikyti pasirinktą važiavimo greitį, keičiantis eismo sąlygoms.
ALB (Automatisches Lastabhangiges Branskraftvegelung) - priklausomas nuo apkrovos automatinis stabdymo jėgos reguliavimas, įrengiamas tam, kad nesikeistų ratų stabdymo jėga, keičiantis automobilio apkrovimui. Didėjant svoriui, tenkančiam galiniam tiltui, mažinamas slėgis galinių ratų stabdžių darbo cilindruose tiek, kad stabdant ratai neužsiblokuotų.