Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Autorius Tema: Kaip nustatyti variklio gedimus 2  (Skaityta 3820 kartus)

Neprisijungęs mazhylis

  • Įrašai: 8762
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
Kaip nustatyti variklio gedimus 2
« Topic Start: 2007 Kovo 22, 18:14:44 »
Valstiečių laikraštis, priedas Vairas. 2002 m. rugpjūčio 10 d., Nr. 64 (8150)

"Ausegros" vadovas Arvydas Gailiušas "Valstiečių laikraščio" skaitytojams nurodo, kokios gali būti variklio gedimo priežastys.


Sudėtingas mechanizmas
  Variklis - svarbiausias ir sudėtingiausias automobilio mazgas. Jam suremontuoti reikia daug patirties bei žinių. Jei variklio darbe atsirado sutrikimų, geriausia jį patikrinti, kol šis dar veikia. Varikliui nedirbant, gedimą surasti bus daug sudėtingiau. Atliekant sugedusio variklio diagnostiką, svarbu nustatyti, su kuo susijusi gedimo priežastis - mechanine dalimi, maitinimo ar uždegimo sistema. Pagal išorinius požymius variklio gedimai gali būti skirstomi į dvi didesnes grupes. Pirmoji - kuomet alkūninį veleną starteriu ar specialiu raktu galime prasukti, o antroji - kai to padaryti nepavyksta.
Pirmosios grupės gedimams daugiausiai reikšmės turi variklio tipas, konstrukcija ir jo valdymo sistemos. Dažniausiai benzininių variklių užvesti nepavyksta dėl to, kad iš rikiuotės išeina jų maitinimo ar užvedimo sistemos. Dyzeliniams varikliams būdingiausi gedimai - maitinimo sistemos, kaitinimo žvakių darbo sutrikimai, maža kompresija (susidėvėjo cilindrų ir stūmoklių grupės detalės, ašys, vožtuvų kreipiančiosios įvorės ir išdegę galvutės vožtuvų lizdai). Todėl priežastis, dėl kurių negalime užvesti benzininių ir dyzelinių variklių, reikia nagrinėti atskirai.


Benzininio variklio gedimai
  Jei benzininio variklio velenas sukasi, o maitinimo ir uždegimo sistemos tvarkingos, tačiau jo užvesti nepavyksta arba tai padaryti būna labai sunku, priežastys gali būti kelios.
  Pirma - cilindruose žemas spaudimas (kompresija). Norėdami patikrinti numanomą defektą, turėsime išsukti žvakes, prapūsti cilindrą, pamatuoti juose spaudimą. Pastebėjus tarp cilindrų didelį kompresijos skirtumą, rekomenduojama į kiekvieną iš jų įpilti 0,5-1 kubinį cm tepalo. Jei dar kartą pamatavus kompresiją tuose cilindruose, kur ji buvo mažiausia, ši pakils nežymiai ar visai nepakils, tai rodo, kad išdegę galvutės vožtuvų lizdai ar pradegę patys vožtuvai (tepalas su oru praeina pro uždarytus vožtuvus). Esant padilusiems kompresiniams žiedams, tepalas užpildo tarpą tarp cilindro ir žiedų, dėl to pastebimai pakyla kompresija.
  Antra - nutrūko paskirstymo veleno krumpliuotasis diržas. Esant šiam gedimui, starteris labai greitai suka alkūninį veleną. Nustatykite, ar diržas nesuka paskirstymo veleno. Tam teks nuimti diržo gaubtą, variklio vožtuvų dangtelį, uždegimo skirstytuvo dangtelį. Gedimą pašalinsite pakeisdami diržą. Be to, reikia patikrinti kompresiją. Trūkus diržui, dažnai deformuojasi vožtuvai. Jei taip atsitiko, teks nuimti variklio bloko galvutę ir juos pakeisti.
  Trečia - atsilaisvinęs dantytasis diržas peršoka per kelis dantelius. Esant šiam gedimui, girdisi pliaukštelėjimai įsiurbimo momentu ir duslintuve. Tokiu atveju reikia patikrinti ir nustatyti dujų paskirstymo fazes, patikrinti kompresiją. Jei deformavosi vožtuvai, taip pat teks nuimti variklio bloko galvutę ir juos pakeisti.


Dyzelinio variklio gedimai
  Pirma - sugedo žvakės arba žvakių valdymo sistemos. Norėdami patikrinti numanomą gedimą, atjunkite žvakes nuo šynos ir patikrinkite kiekvienos žvakės varžą. Jei varža maža arba jos nėra, žvakę reikia pakeisti. Patikrinkite elektros įtampą šynoje. Jeigu ji dingusi, paimkite laidą ir sujunkite juo šyną su akumuliatoriumi. Gedimui pašalinti reikės pakeisti netinkamas žvakes, nutrūkusius laidus, valdymo elementus.
  Antra - neveikia maitinimo sistema (purkštukai, aukšto slėgio siurblys). Kuro agregatus reikia patikrinti specialiu stendu. Teks suremontuoti, sureguliuoti, pakeisti maitinimo sistemos agregatus.
  Trečia - susidėvėjusi stūmoklių grupė, vožtuvų nukreipiančiosios įvorės ir balnai. Šie požymiai išryškėja nuvažiavus daugiau nei 150 tūkst. kilometrų. Šaltas variklis užsiveda sunkiai. Gali dingti hermetiškumas ir dėl padidėjusio slėgio karteryje pro riebokšlius ir karterio tarpiklį ims sunktis alyva, jos bus sunaudojama gerokai daugiau. Šiuo atveju teks išrinkinėti ir remontuoti variklį.


 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
0 Atsakymai
3307 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2007 Kovo 22, 11:04:07
sukūrė mazhylis
6 Atsakymai
1134 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2010 Liepos 31, 22:43:35
sukūrė Emigrantas
19 Atsakymai
2685 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2012 Vasario 05, 22:35:26
sukūrė Sintetic