Atėjus vasaros sezonui bene kasdien mieste galima pastebėti pravažiuojančius „bumsinčius“ automobilius. Jaunimo tarpe ypač populiaru tobulinti gamyklines garso sistemas, įmontuoti „subus“, gražius ar funkcionalius CD bei kitokių formatų grotuvus.
Yra mitas, kad automobilyje aparatūrą tobulina tik nesubrendę ir garso bei dėmesio iš aplinkinių stokojantys vairuotojai. Iš tiesų yra šiek tiek kitaip. Sukurti gera garsą automobilyje – ilgas, sudėtingas, daug kruopštumo bei žinių reikalaujantis procesas. Ne paslaptis, jog gerai paruošti automobilį, kad šiame klausytis muzikos būtų malonu taip pat ir nepigus malonumas.
Lietuvoje automobilinis garsas pradėjo populiarėti apie 1996-uosius metus. Dažniausiai papildomą įrangą įrenginėdavo signalizacijų montuotojai, tačiau su laiku nemažai instaliacijos meistrų ėmė specializuotis tik garso aparatūros montavime.
Standartinė kokybiškai grojančio automobilio įranga dažniausiai būna tokia: priekiniai komponentiniai garsiakalbiai ir žemų dažnių kolonėlė bagažinėje, automagnetola ir stiprintuvai. Dažnai didesnę įtaką skambesiui turi ne žinomų prekinių ženklų prekės, o kaip viskas yra įmontuota, taip laidai ir kt. Žvelgiant į prekinius ženklus, dažniausiai rimtose sistemose nesutiksime mums gerai žinomų vardų, nes jų gaminama produkcija yra skirta tik iš dalies pagerinti ar įrengti nesamą gamyklinę auto aparatūrą. Norint ieškoti kokybiško garso reiktų atkreipti dėmesį į tokius gamintojus kaip DLS, „Mosconi“, „Audison“, „Morel“, „Focal“, „Audiosystem“, „Phass“, „Genesis“, taip pat aukščiausias žinomesnių vardų „Alpine“, „Pioneer“ gaminių serijas. Tai tik keletas iš gausybės kokybiškos audio produkcijos gamintojų pasaulyje.
Balandžio 27d. Vilniuje, „Siemens Arena“ aikštelėje įvyks automobilinio garso varžybos „SOUND SERVICE Taurė 2013“. Tai ne tik kasmetinės Lietuvos varžybos, šiemet turėtų atvykti ir ypač gerai pasiruošę Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos atstovai. Varžybose dalyvaus nuo labai paprastas sistemas turinčių ir keliasdešimt tūkstančių litų į autogarsą investavusiųjų dalyvių. Dalyviai bus susikirstyti į Naujokų, Mėgėjų ir Profesionalų klases.
Antroji varžybų dalis – ZIP FM garsiausio automobilio rinkimai. Ji vyks DB DRAG principu. Rungtį ypač mėgsta žiūrovai, nes šiose varžybose specialia įranga nustatomas garsiausias automobilis. Juose sumontuoti žemo dažnio garsiakalbiai atrodo tiesiog įspūdingai ir kelia dar įspūdingesnį triukšmą, o matavimo metu komanda tiesiog užgula automobilį stengdamiesi sumažinti skardų bei stiklų vibracijas. Automobiliai rekordininkai neretai pasitaiko betonuotomis grindimis ir atrodo tarsi šarvuočiai.
Planuojama, kad renginys sulauks per 60 automobilių, jį aplankys keli tūkstančiai žiūrovų.
Organizatoriai kviečia jungtis ir aktyviai registruotis visus, kurių automobiliuose yra patobulinta garso sistema. Šios varžybos puiki galimybė pasitikrinti savo sistemos galimybes, būti įvertintam kvalifikuotų teisėjų. Jie negailės patarimų bei rekomendacijų kiekvienam jau pradėjusiam žengti žingsnius kelyje link kokybiško garso automobilyje. Žiūrovams tai puiki galimybė įvertinti bei išgirsti, jog muzika automobilyje gali skambėti kaip tikroje koncertų salėje ar namuose su HI FI ar HI END aparatūra. Organizatoriai „Sound service“ žada iš tiesų smagią šeštadienio dieną su daug automobilių, garso, muzikos, dj pasirodymų, atrakcijų bei vertingų prizų.
Šiose varžybose taip pat išvysite patobulintų automobilių parodą, vyks šių automobilių klubo sezono atidarymas.
Šaltinis :
www.gazas.lt Skaitykite daugiau:
http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/vilniuje-susirungs-kokybiskiausiai-grojantys-ir-labiausiai-triuksmaujantys-automobiliai-221-326054#ixzz2Qh1xkrve