Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Autorius Tema: Nuo kino ekrano iki automobilių kūrimo  (Skaityta 699 kartus)

Neprisijungęs asprey

  • Įrašai: 610
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Nuo kino ekrano iki automobilių kūrimo
« Topic Start: 2008 Vasario 01, 23:32:24 »
Audi tapo pirmuoju automobilių gamintoju Europoje, kuris pasitelkė naują pristatymo technologiją, paremtą skaitmeninio kino kokybe. Dabar tapo įmanoma apžiūrėti ateities automobilių modelius realiai ir detaliai „Virtualios realybės studijai“ priklausančiame Dizaino tikrinimo ir duomenų kontrolės centre dar prieš juos sukuriant.
Duomenų kontrolės centras patikimai vizualizuoja automobilių projektus remdamasis dizaino duomenimis. Ta vizualizacija pristatoma atsakingam valdybos nariui, kuris surinkęs duomenis juos patvirtina kaip tinkamus eksploatuojamų medžiagų ir įrenginių gamybai.
„Nauja technologija Duomenų kontrolės centre veikia kaip sąveika tarp žmogaus ir technologijos išleidžiant naują produkciją“, – aiškina VR kūrėjas Carsten Huschka. „Visi matomi automobilio paviršiai yra patikrinami, kad būtų užtikrinta tokia kokybė, kokios klientas tikisi“.
Projektorius, kurio dėka tokios prezentacijos yra įmanomos, tiesą sakant, buvo skirtas skaitmeniniam kino teatrui, o jį sukūrė Sony Business Systems. Sony SRX-S110 4K projektorius (Silikoninis X-tal atspindintis displėjus) rodo sudėtingus 3D duomenų modelius pasitelkdamas 4,096 x 2,160 aktyvių pikselių rezoliuciją – keturiskart didesnę nei standartinių aukšto ryškumo televizorių. Todėl automobilių modelius galima pristatyti originalaus dydžio 5,6 milijonų pikselių, o dizaino patikrinimui skaičius gali būti padidintas iki 7,4 milijonų pikselių – ant Powerwall (Galios sienos), kurios išmatavimai: plotis – 6 m, aukštis – 2,3 m. Projekcijos sistemą sudaro ne vienas kompiuteris, o visas jų tinklas, kuriame integruota naujausia Audi kompiuterinė įranga. Kompiuterius į projektoriaus sistemą sujungia taip vadinamas pikselių procesorius. Jis sujungia individualius elementus ir gali rodyti kitas laikmenas, kaip pavyzdžiui nuotraukas „Nuotraukos nuotraukoje“ (PiP) principu.
Dvi naujos Audi dizaino tikrinimo operacijų sistemos, Techninio tobulinimo skyriuje ir Duomenų kontrolės centre, buvo sukurtos beveik tuo pačiu metu su Audi IT planavimo pagalba.
„Naudojant šį projektorių dizaino tikrinimas yra daug pranašesnis“, – paaiškino Christian Ziller, Audi dizaino tikrinimo projekto koordinatorius. „Mums nebereikia sulieti pakraščių, dabar mes galime gauti vientisą vaizdą ir aukštos vaizdo kokybės bei ypatingo kontrasto dėka galime kontroliuoti net mažiausias detales“, – pridūrė Ziller. Dizaino patikrinimas – tai vizualizacijos ir sprendimų priėmimo procesas, kuriuo siekiama užkirsti kelią neteisingos krypties pasirinkimui vystymo eigoje. Jis prasideda nuo idėjos ir baigiasi, kai naujas modelis yra pristatomas rinkai. Viso proceso metu koncepcijos ir einamas vystymo statusas gali būti vizualizuoti ir greitai patikrinti. Èia ir vėl naujoji pristatymo technologija patvirtina savo naudą.
Per dizaino patikrinimą virtuali kamera skraido aplink automobilio išorę ir jo viduje, o Duomenų kontrolės centre ji leidžia automobilio geometriją, sukurtą kompiuteriu, apžiūrėti labai atidžiai. Iškart galima pastebėti paviršių struktūros neatitikimus ir tiksliai išmatuoti netgi mažiausius tarpus bei plyšelius.
Įvairios medžiagos, nuo dažų blizgesio iki geros odos struktūros, atrodo apčiuopiamos ir tikroviškos. Realistiškas apšvietimas, t. y. šešėliai ir atspindžiai, sudaro žiūrovui įspūdį, kad tai tikras automobilis ant Powerwall, nesvarbu kokiu kampu į jį žiūrima. Tai be galo naudinga duomenų kontrolei, nes matavimų neatitikimus galima lengvai pastebėti ir analizuoti. Tada automobilis atitinkamai patobulinamas.
Naujasis Planavimo departamento Virtualios realybės studijoje esantis projektorius dabar gali parodyti tokias dimensijas, kurioms parodyti anksčiau reikėdavo šešių projektorių rinkinio. Nauja pristatymo technologija ne tik rodo vientisą optimalų vaizdą, bet ir leidžia tiksliai kontroliuoti detales aukšto kontrastingumo vaizdo kokybės dėka.
Virtualūs pasauliai egzituoja ne tik Dizaino tikrinimo ir duomenų kontrolės centre, modeliavimo technologijos automobilio viduje ir išorėje tampa vis dažnesnės: kėbulo tvirtumas, atsparumas ir patvarumas, vibracijos sumažinimas, durys, langai, keleivio apsauga, interjero detalės, jungimo metodikos ir avarijos charakteristika – visa tai ir dar daugiau kaip pavyzdžiui, elgsena kelyje ir vairavimo komfortas, degalų sąnaudos, daviklių technologija, aerodinamika ir aeroakustika, oro kondicionavimas, priekiniai žibintai, pakabos reakcija ir variklio degimo procesas gali būti atvaizduoti pasitelkiant virtualios realybės galimybes. Audi techniniame vystyme šiuo metu produktyviai naudojama apie 250 skirtingų modeliavimo metodų.

Informaciją pateikė oficiali Audi AG atstovybė Baltijos šalyse

http://www.automobiles.lt/naujienos/Nuo+kino+ekrano+iki+automobiliu+kurimo/

 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
114 Atsakymai
23676 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2014 Sausio 20, 17:01:03
sukūrė egariukas1
4 Atsakymai
10572 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2014 Gegužės 04, 22:18:42
sukūrė slashas
0 Atsakymai
633 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2014 Lapkričio 16, 15:05:05
sukūrė bastardo