„Volkswagen Group“ narys, „Audi AG“ jau kelintus metus savo gamybos sistemose, palaipsniui diegia „Linux“. Iki šių metų galo „Audi“ tikisi pabaigti diegti 64 bitų „Linux“ sistemas kompanijos tarnybinėse bei darbo stotyse.
Kaip rašoma „Linux.com“ atvirojo kodo operacinės sistemos naujienų portale, kompanija nepamiršta savo devizo – “Vorsprung durch Technik” (tobulėjimas pasitelkus techniką). 64 bitų „Linux“ sistemos yra taikomos kompiuterinio modeliavimo tarnybinėms stotims, kurios imituoja automobilių susidūrimus, modeliuoja atskirų komponentų elgesį ir gamybą.
Pasak kompanijos atstovo spaudai Floriano Kienasto, 64 bitų sistemos yra pranašesnės, nes jų duomenų pralaidumas ir atmintinės kiekis yra didesnis nei senųjų 32 bitų sistemų. Šie parametrai yra ypač svarbūs naudojant tokias programas, kaip MSC Nastran ir ABAQUS.
Pirmąjį „Linux“ tarnybinių stočių tinklą „Audi“ įdiegė dar 2001 metais, tačiau „Linux“sistemų vis daugėjo ir palaipsniui jos pradėjo keisti kompanijos turimas komercinio „Unix“ tarnybines ir darbo stotis. „Linux“ taip pat naudojamas kompanijos „Audi WebCenter“ interneto ir intraneto sistemai valdyti.
Tiesa, F. Kienastas pateikia įdomų faktą. Įdiegusi „Linux“ sistemas, „Audi“ kompanija nieko nesutaupė. Priežastis labai paprasta – kadangi „Linux“ sistemų parengimas yra labai pigus, kompanija nusprendė įdiegti jų kur kas daugiau.
Šis „Audi“ sprendimas atspindi ne itin gerai žinoma „Linux“ sistemų plitimo faktą: pramonės sektoriuje atvirojo kodo „Linux“ operacinė sistema yra didesnis konkurentas „Unix“, o ne „Windows“ sistemoms. Tačiau nepaisant to, bet koks „Linux“ sistemų plitimas palengvins šios OS konkurenciją su „Windows“ sistemomis