Važiuoja su longlaifais 30000km su vienu filtru ir vargo žmonės nemato, o čia sugalvojo kas 10t km keisti. Aišku, blogiau nebus, bet...
Su tam tikrais Opel lengvaisiais automobiliais (dyzeliniais) modeliais, Jei tepalas atitinka GM-LL-B-25 specifikaciją, be problemų važiuoja 50 000, nes tai numatęs auto gamintojas.
Su VOLVO fūromis ir tepalais, atitinkančiais VDS-3, važiuoja 100 000 nekeitę tepalų (nes tai numatęs VOLVO fūros gamintojas). Tai taip išeina jei aš į savo bulką (kuriai gamintojas numatė keisti kas 10 000 - 15 000 (VW 505.00) tepalus ir nekitaip) įsipilsiu VDS-3 ir važiuosiu 100 000 drąsiai? Aišku ne. Jei nenumatyta automobilio gamintojo, geriau nerizikuoti, tą pataria net tepalų gamintojai, kuriems rūpi ne tik prekę parduoti, bet ir išlaikyti gerą vardą.
O dėl tepalo filtro keitimo kas 10 000, gal ir vertas dėmesio variantas, jeigu ne vienas didelis BET. Ar tai patogu? Gi daug tepalo išbėgs kol pakeisi filtrą
Niekada netikedauvau tokiais dalykais kaip longlaifas, ypac kai lengvieji automobiliai pagrinde naudojami maltis po miesta, tai yra nepilnas uzkaitimas, dazanas vedinejimas, darbas laisva eiga, visi sie rodikliai zenkliai sutrumpina alyvos tarnavimo laika. Todel niekada negalima lygint tokiu dalyku kaip lengvoji ri fura, furos jug vaziuja pagrinde trasa ir pas juos pilas nedaug nemzai, bent jau 40litru, tai vat ir gaunasi tas pats, paskaciavus santyki 4l/10000km, 40ltr/100000km.
Automobiliu gamintojai taip pat ne sventieji, pvz VAG koncernas labai pasimoke, pyle pusiau sintetini tepala i 1.8T ko pasekoje buvo pakeistas nevienas desimtis tukstanciu varikliu nesibaigus garantijai.
Sakyciau racionalu butu galvot taip, paprastas variklis, be turbu smurbu ir t.t. keiti kas 10-15tukst, kuo daugiau navarotu ir galios is turio vieneto, tuo geresne alyva reiketu rinktis, atsizvelgiant i variklio ipatumus.