Manau bus reikalingas supaprastintas projektas. Šiek tiek info iš Statybos įstatymo.
A. Nesudėtingas statinys – paprastų konstrukcijų pastatas, kurio didžiausias aukštis 8,5 m, kurio visų aukštų, antstatų, pastogės patalpų ir naudojimo paskirtimi susietų priestatų plotų suma yra ne didesnė kaip 80 kvadratinių metrų ir kurio rūsys (pusrūsis) yra ne didesnis kaip vieno aukšto; paprastų konstrukcijų inžinerinis statinys. Pastato ir inžinerinio statinio paprastų konstrukcijų požymius ir techninius parametrus nustato normatyviniai statybos techniniai dokumentai.
B) 20 straipsnis. Statinio projektas. Prisijungimo sąlygos
1. Statinio projektas rengiamas:
6) supaprastintas statybos projektas – naujo nesudėtingo statinio statybai Aplinkos ministerijos nustatytais atvejais;
C) Už naujo nesudėtingo statinio savavališką statybą skiriama bauda statytojams nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų. Už tokius pačius veiksmus, padarytus juridinio asmens, bausto bauda už šioje dalyje numatytus pažeidimus, skiriama bauda nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų.
Šiek tiek apie supaprastintą statinio projektą:
http://www.vtpsi.lt/article.php?article_id=206KAS YRA SUPAPRASTINTAS STATINIO PROJEKTAS
Supaprastintas statinio projektas yra sumažintos apimties projektas, rengiamas II grupės nesudėtingiems statiniams, taip pat bet kuriems nesudėtingiems statiniams, kurie yra kultūros paveldo objekto teritorijoje, valstybiniuose parkuose, rezevatuose, draustiniuose, ekologinės apsaugos prioriteto (apsaugančiose) teritorijose, tarp jų ir paviršinio vandens telkinių apsaugos zonose, be to, kai kuriems nesudėtingiems statiniams, statomiems ar rekonstruojamiems mieste.
Nesudėtingas statinys, kaip nurodyta Statybos įstatyme, yra paprastų konstrukcijų pastatas arba paprastų konstrukcijų inžinerinis statinys. Nesudėtingo statinio visų aukštų, rūsio (pusrūsio), antstatų, pastogės patalpų ir naudojimo paskirtimi susietų priestatų plotų, apskaičiuotų tarp išorinių sienų išorinių paviršių, suma negali viršyti 80 kvadratinių metrų. Nesudėtingi statiniai priklausomai nuo jų parametrų priskiriami I ar II grupei. Tiek pastatų, tiek ir inžinerinių statinių, laikomų nesudėtingais statiniais, požymius, parametrus, jų projektavimo ir statybos ypatumus nustato statybos techninis reglamentas STR 1.01.07:2002 „Nesudėtingi (tarp jų laikini) statiniai“.
Supaprastintą statinio projektą gali rengti pats statytojas, kai jis naudojasi kito tokio pat statinio supaprastinto projekto sprendiniais arba turi statybos ar architektūros aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą. Projektą gali rengti ir statytojo pasamdytas asmuo, turintis statybos ar architektūros aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą, savo veiklą įteisinęs teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys teisę rengti neypatingų ar ypatingų statinių projektus.
Supaprastintą statinio projektą sudaro dokumentų sudėties žiniaraštis, dokumentų sąrašas, kurių pagrindu rengiamas projektas, aiškinamasis raštas, kuriame nurodoma statinio naudojimo paskirtis, statybos vieta, projektuojamą statinį apibūdinantys pagrindiniai rodikliai, sklypo planas (
ant ne senesnio kaip 1 metų topografinio plano arba kadastrinių matavimų plano) su pažymėtais esamais ir projektuojamais statiniais, jų eksplikacija ir projektuojamų statinių pagrindiniais matmenimis plane ir aukščiais, ar architektūriniai (fasado, plano ir pjūvių) brėžiniai (pastatams), o kai reikia, - ir kitiems statiniams), statinio konstrukcijų ir inžinerinių įrenginių aprašymas, taip pat, kai statytojas pageidauja, sąnaudų kiekių žiniaraščiai ir techninė specifikacija.
Supaprastintas statinio projektas
turi būti pasirašytas atitinkamų valstybės ir savivaldybės įgaliotų valstybės tarnautojų, t. y. projektui turi būti raštiškai pritarta, dedant spaudus, parašus, datas statinio supaprastinto projekto kiekviename lape, įskaitant aiškinamąjį raštą.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad saugomose teritorijose ar kultūros paveldo statinių teritorijose nesudėtingam statiniui visada privaloma parengti supaprastintą projektą ir gauti atitinkamų pareigūnų pritarimą. Todėl, jei toks nesudėtingas statinys (pavyzdžiui, konteineris su prijungtais inžineriniais tinklais ar pamatais) bus pastatytas saugomoje teritorijoje be supaprastinto projekto, kuriam turi pritarti atitinkami valstybės ir savivaldybės tarnautojai, šis statinys bus laikomas pastatytas savavališkai. Tokio statinio statyba atitiks Statybos įstatyme nurodytos savavališkos statybos požymius.
Jeigu statytojas nesudėtingą statinį pastatė ar rekonstravo savavališkai, neturėdamas parengto supaprastintą statinio projektą (kai jį būtina parengti) su valstybės tarnautojų raštiškais pritarimais, jam tenka administracinė atsakomybė pagal Administracinių teisės pažeidimo kodekso 1592 straipsnį.
Savavališkos statybos padarinių šalinimo darbus vykdo apskričių viršininkų administracijų Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentų (skyrių) įgalioti pareigūnai, vadovaudamiesi Statybos įstatymo 28 straipsnio nuostatomis.
IŠVADA: Pasikonsultuoti su savivaldybės architektūros skyriaus specialistu (ar vietiniu architektu, kuris pvz. darė esamą projektą), pasidomėti apie leistinus atstumus iki kaimynų sklypo (esant reikalui gauti sutikimus), apie gaisrinius atstumus ir jų paskaičiavimus, pamąstyti apie inž.tinklus (jei bus, kaip pajungti, susiderinti) ir kritiškai įvertinti pasisakymus "man jokio projekto nereikėjo, pasistatysiu, po to susiderinsiu ir panašiai".