Kadangi įsigijau OBDeleven diangnostiką, tai kartais ilgose kelionėse pasižiūriu live data. Šįkart apie variklio ir pavarų dėžės temperatūrą:
Vos tik užkūrus skydelyje užsidega 1 indikatorius tuomet variklio temperatūra yra nuo -X iki 55 laipsnių. Antras "pagaliukas" užsidega nuo 55 iki 59, trečias nuo 60 iki 65, o ketvirtas kai variklis būna pasiekęs 66+ laipsnius. Nors pagal pagaliukus skydelyje kaip ir 90, bet realybėj gali būti tik 66. Bet čia ne naujiena, seniai aišku, kad spidometras ir realybė nesutampa. Temperatūra radiatoriuje (taip, A8 turi radiatoriaus inlet'e daviklį) pradeda kilti kai variklis pasiekia 91 laipsnį, važiuojant svyruoja nuo 90 iki 93, daugiau niekada nemačiau. Bet čia idealom sąlygom, kai lauke bent +5.
Autonominis šildytuvas (webasta) automatiškai pasileidžia kai lauke žemiau nei +5. Šildo didįjį ratą kol variklis pasiekia 80 laipsnių. Tiksliau FULL LOAD būna iki 75, o nuo 75 iki 80 PART LOAD. Pasiekus temperatūrą išsijungia, bet taip ir nesužinojau kiek turi nukrist variklio temperatūra, kad ji pasileistų vėl. Buvau numetęs iki 69 - nepasileido.
Pavarų dėžės šildymas/aušinimas. Mano atveju vyksta per tepalo aušintuvą, kurį šildo arba aušina variklio aušinimo skystis. Kai temperatūra lauke mažiau nei +5 ir pasileidžia webasta, jis atsidaro varikliui pasiekus 80 laipsnių ir užsidaro kai pavarų dėžė pasiekia 85 laipsnius. Įtariu, kad atsidaro dar kartą, kai pavarų dėžė pakaista labiau ir tuomet aušinimo skysti jau ne šildo, o vėsina tepalą. Kai temperatūra lauke aukštesnė nei +5, elektrinis termostatas atidaro aušinimo skysčio tekėjimą jau ne prie 80 laipsnių variklio temperatūros, bet 50. Uždaro prie tiek pat +85 pavarų dėžės tepalo temperatūros.
Dabar 2 situacijos:
1. Lauke -18, užsikuri automobilį, pasileidžia webasta, pradedi judėti, variklis pašyla iki 80 IŠSIJUNGIA webasta ir ATSIDARO dėžės šildymo ciklas. Variklio temperatūra krenta iki 70 ir labai ilgai kyla iki darbinės 90. Realiai nuo Kauno iki Marijampolės dėžė pasiekė 72, o variklis 85. Tai 55 km kelio.
2. Lauke +5,5 laipsnių, užsikuri automobilį, webasta nepasileidžia, pradedi judėti, variklis pašyla iki 50 laipsnių ir ATSIDARO dėžės šildymo ciklas. Variklis 90 laipsnių po beveik 50 kilometrų kelionės autostrada.
Ką dar atradau - su pulteliu pasileisdavau webastą ir dažniausiai statydavau 60 min, net jei ir važiuodavau po 20 min. Taigi koks skirtumas, išsijungs kai variklis sušils. Pasirodo, kad jei eina priverstinio paleidimo webastos taimeris, tai pavarų dėžės šildymo ciklas nepasileidžia. Gaunasi, kad variklis sušilęs, webasta išsijungus, gal net pagrindinis radiatoriaus termostatas jau atsidaręs, bet pavarų dėžės dar niekas nešildo. Todėl dabar dažniausiai taimerį nusistatau iš vakaro tą valandą, kurią žadu išvažiuoti.
*Autonominis šildytuvo pulteliu nusistato ne jos pasileidimo laikas, o kelionės pradžios laikas. PVZ 6:30 nusistatau, kompas stebi lauko temperatūrą ir paleidžia webastą pats kada jam atrodo būtina, kad spėtų viskas įšilti iki 6:30. Ir dar papildomai palieka ją įjungtą 10 minučių, iki 6:40, nes nu amžinai vėluojam.
*Galima nustatyti defrost arba heat režimus. Pirmas šildo tik patį mažiausią ratą ir nutirpdo langus bei sušildo tik saloną, antras šildo ir variklyje esantį aušinimo skystį.
*Audi rekomenduoja salono temperatūrą nustatyti +23 ir ant AUTO padėties, jei norite, kad autonominis šildytuvas veiktų efektyviausiai.
*Autonominis šildytuvas per valandą suvartoja ~200ml dyzelino.