Na, viršininke, čia jau ir pafantazavote:
1. Jei neapkrautas trafas duoda efektinę 12V įtampą, tai pajungus tiltelį jis duos 1,41 karto didesnę pastovią įtampa, ty. 16,9 V. Prijungus tik kondensatorių, įtampa bus kiek mažesnė, priklausomai nuo jo talpos ir kokybės.
2. Joks lygiagrečiai akumui pajungtas kondensatorius neturės jokios reikšmės įtampai, nes jo talpa, palyginus su akumo talpa, praktiškai tiesiog nulinė.
3. Pajungus akumą prie tiltelio, krovimo įtampa visada kris priklausomai nuo to kiek nusėdęs akumas, kokia jo talpa, kokia trafo galia, koks tiltelio pralaidumas ir tt. ir tt.
Ir taip ir ne. Kondikas turi įtaką , tik negalima sakyti kategoriškai ne, nes tam ir būdavo prie stiprekų statomi kondikai, kad įtampa nešokinėtų, akumas tik pajungtas niekaip neatlaikydavo svyravimų, kai kondikas tam stipriai padėdavo, na dar aišku laidų varžos ir t.t. turėdavo tam įtakos.
Dėl teiginio "Pajungus akumą prie tiltelio, krovimo įtampa visada kris priklausomai nuo to kiek nusėdęs akumas" tai tuik nebent mūsų paprastiems parduodamiems pakrovėjams, kaip Domui, taip ir tau gakliu pasakyti, jeigu trafas atitinkamo galingumo, diodai taip pat, jokio kritimo jis neturės, jis net nepajus , kad jam kas užkabinta iš apkrovos.
Čia ir visa ginčo esmė, jeigu įvardintumėme , kad tai parduodami mažo galingumo pakrovėjai , tai taip, pas juos kritimas didelis, bet tik ne visiems taikyti, kad transformatorinis ir būtinas kritimas .