Pigiausias sprendimas - RaspberryPi "kompiuteriūkštis" su XMBC. Kaip daiktas už 130Lt - super! Groja viską, šiandien darbe išbandytas pvz. 35GB Hario Poterio Blueray filmas, su DTS-HD MA garsu. Eina kaip priklauso, net nesitikėjau kad nestrigs. Vaikščiojant po meniu tokio filmo grojimo metu tąsymas šioks toks atsiranda, bet tada prisiminkim kompiuteriuko kainą.
Na o XBMC, yrašytas šitam daikte, duoda visus įmanomus "išmanaus aparato" privalumus. Groja viską ką užsimanysi iš kur tik užsimanysi, išvaizdą gali pasidaryt kokią tik nori. +visokiausių priedų milijonai, nuo standartinių 9youtube, torentai) iki rusų piratų serveriukų, kur naujausius filmus gali pasileist greitai, be jokių ieškojimų kur parsisiųst. Man dar asmeniškai patikęs pliusas - šitas dalykas, jį įjungus, valdosi su televizoriaus pulteliu (mandra technologija, naudojanti HDMI jungtį), taip pat galima valdyt per smartfouną. Ar standartine kompo pele/klaviatūra, ar prijungus IR akį - bet kokiu pulteliu.
Čia ekonominis variantas su geriausiu kainos/kokybės santykiu, kai nereikia mandros aparato išvaizdos norint jį parodyt stovintį šalia televizoriaus.
Norint praktiškiausio varianto - kokia 150-200€ suma (aišku, pagal norą ar išprotėjimą ji gali ir didėt), skiriama HTPC (namų kino kompiuteriui) + ta pati XBMC programa. Pliusai ir galimybės visos tos pačios, ir dingsta vienintelis trūkumas - lėtumas. Šitas variantas kartu ir universaliausias, nes visgi čia iš esmės eilinis kompas, kuriam sukišt gali ką nori ir daryt su juo ką beužsimanysi.
Į dėžutes su Android as asmeniškai nežiūrėčiau. 99 kartus viskas veiks, o šimtajį susidursi su panašiais trūkumais kaip ir gudriam televizoriuj.
Na aplamai, kai tokie reikalavimai - nieko geresnio ir patogesnio už XBMC neįžiūriu ir gal nėra. Klausimas liktų vienintelis - į kokį "aparatą" ją įrašysi
![mirkt ;)](http://www.audiklubas.com/forumas/Smileys/3rdpty/smile2.gif)