tai kompas manau katalyzo neparodys , kompas buvo junktas ir ne karta, jokiu klaidu neparode.
pasiskaitinek cia
http://www.sos03.lt/Naujienos/Pasaulyje/Automobiliu_kondicionieriai_gali_sukelti_rimtas_ligaso cia irgi manau neblogas dalykelis
http://www.motip.lt/?lang=1&sid=31P.S man patiko sis straipsnis
Pirmas atsakymas, kuris ateina į galvą – išlaikyti sistemą sausą, pagal galimybes išjungiant kondicionierių prieš atvažiuojant į stovėjimo vietą. Tai leis susikondensavusiai drėgmei išdžiūti šilto oro srovėje ir sumažins vėlesnį drėgmės kondensavimąsi, pakėlus ortakių temperatūrą. Bet tai neišspręs kvapo problemos. Radikalus sprendimas – dezinfekcija. Kokiom priemonėm ją atlikti? Aišku, chlorkalkės išspręstų visas problemas. Tačiau važiavimas su dujokauke labai susiaurina vairuotojo akiratį. Kreipsimės į gydymo įstaigas ir paklausime, kuo ten dezinfekuoja viską, ką reikia dezinfekuoti. Atsakymas: lizolas, taip vadina krezolo tirpalą muilo ir aliejaus pagrindu. Taikoma chirurginių instrumentų dezinfekcijai, taip pat dezinfekuojamos rankos prieš operaciją, operacinės ir tualetai, taip pat naudojama musių, choleros šaltinio naikinimui ir taip toliau.
Taigi, ką daryti?
1. Gauti lizolo – koncentrato arba skiedinių su lizolu (jų būna net kvapnių).
2. Atskiesti gryną lizolą proporcija 1:100.
3. Įpilti skiedinio į rankinį purškimo prietaisą arba į tuščią buteliuką nuo skysčio stiklams valyti, jei pageidaujate, galima įpilti kvapnios parfumerijos.
4. Atidaryti visus mašinos langus.
5. Užvesti mašiną, įjungti kondicionierių, paleisti ventiliatorių pūsti maksimalia galia.
6. Nutaikyti oro srovę salone į veidą/kojas, nuleidus tūtas žemiau. Kadangi teoriškai skiedinys gali, perėjęs per sistemą, taip ir likti skiediniu ir patekti ant stiklo ir sėdynių, imkimės priemonių, kad taip neatsitiktų. Išeikime iš mašinos ir papurškime skiedinio į oro ėmimo angas. Stenkitės netaupyti ir nepilti srove, o būtent purkšti. Kadangi mes visi mylime savo mašinas, geriau išbandyti ten, kur nematoma, kaip skiedinys veikia dažus ir stiklą. Galima tiesiog pridengti laikraščiu arba skuduru, kad nebūtų žymių.
7. Išjungiame variklį. Laukiame maždaug dešimt minučių – tegul lizolas dalyvauja nelygioje kovoje.
8. Užvedame variklį. (kondicionieriaus ir ventiliatoriaus nelietėme – jie pradeda veikti visu stiprumu). Įjungiame vidaus recirkuliaciją (užkertam kelią orui iš lauko). Langai atidaryti. Netaupydami, purškiame vandens dulkes po keleivio kojomis, po pirštinių dėžute. Ten yra oro ėmimas recirkuliacijos režimu. Oras patenka ant garintuvo ir toliau eina per sistemą. Esant galimybei, neblogai būtų pasiekti patį garintuvą arba gausiai jį apipilti.
9. Išjungti variklį. Esant būtinybei (jeigu kvapas vis tiek kankina) pakartoti po dviejų dienų. Mėgaujamės grynu oru. Beje, ši priemonė naudojama net kvapui nuo grilio restoranuose panaikinti.
10. Visiems sėkmės ir gryno oro!