Siek tiek TT istorijos.
Ka nors nauja Audi pritatydavo viekvienais metais. Audi bosas Ferdinandas Piechas 1995 metu rugseji Frankfurto automobiliu parodoje pristate savo naujuteli svajoniu automobili. Tai buvo mazas 2+2 kupe pavadintas Audi TT (turistu trofejus). Aliuminis automobilio kebulas buvo sumontuotas ant Audi A3, kuris tuo metu dar nebuvo gaminamas, vaziuokles. Is A4 paimtas variklis imontuotas skersai automobilio priekyje ir vare visus 4 ratus. Jokio kito sprendimo ir negalejo buti, nes pats Piechas, kaip jo garsusis senelis Ferdinandas Porsche buvo itikines keturiu ratu varomo automobilio nauda. Automobilio isvaizda nebuvo labai siuolaikiska; gali buti kad ja Zagato sukure sestajame desimtmetyje. Kaip ir kituose sio italu specialisto kuriniuose, Audi TT nebuvo prabangos pedsaku. Tai nebuvo ,,joks nesamoningas automobilis" su issikisusiu apsaugos lanku dideliais apskritais rodikliais prietaisu skydelije, padengtais is vidaus matomu nikeliu.
Audi TT turetu kainuoti 40 000 Vokietijos markiu, daug - kaip naujas Rodsteris. Rodsteris? Kokio tipo Rodsteris? Atsakymas buvo pateiktas Tokijo automobiliu parodoje, atidarytoje keliata savaiciu veliau: atvira dviviete TT versija TTS. Rodsteris buvo panasus i kupe, taciau mazi skirtumai ji dare daug idomesni. Variklis su turbina turejo daug daugiau galiu, o maksimalus Rodsterio variklio momentas buvo 250 Nm (kupe versijos - 210Nm). Rodsterio ratai 18 coliu skersmens su labai palciomis 225/40 padangomis (kupe versijos ratai 17 coliu). Didelis negrazus saugos lankas buvo pakeistas dviem mazais, isdestytais tiesiai uz sedyniu. Nepaisant to, automobilis buvo suprajektuotas isskirtinai tik siltiems krastams. Modelyje nebuvo stogo, galinio stiklo, o tik audeklinis stogas, saugantis keleivius nuo lietaus nebuvo net soniniu langu. Audi dizaineriams uzteko oralaidziu, kokios buvo, pavyzdziui 1950 MGA.
Audi TT kupe ir Rodsteris minkstu stogu debiutavo kaip konceptciniai modeliai 1995m.. 1999m. birzeli visais keturiais ratais varomas kupe versijos buvo pasiulytas Jungtineje karalysteje, 2000m. prie savo antrininko prisijunge ir Rodsteris.
JK yra didziausia TT rinka visame pasaulyje, nors tas pats automobilis gerai yra parduodamas ir daugelyje kitu pasaulio saliu, nebutinai su tokiomis pat charakteristikomis kaip ir JK.
Dabar Anglijoje galima isigyti 3 versiju automobiliu su visose imontuotu 1,8 litro darbinio turio 4 cilindru bendzininiu varikliu su turbo kompresoriumi. Naujausia versija prideta gali isspausti 150 AG galia, tuo tarpu seniasnes versijos islieka 180 AG ir 225 AG galios.
Audi TT Rodster quattro vienas is viso labo dveju atviru stogu dvivieciu to, kad galingiausias modelis turi gausiausiai bazine iranga, visiems trims modeliams is papidomos irangos saraso buvo galima pasirinkti lengvo lydinio ratlankius, notuolinio valdymo pulteli, centrini uzrakta, oda aptraukta sildomas priekines sedynes, oda patraukta sportini vaira, elektrine klimato kontrole, elektra valdomus langus ir veidrodzius, subtiliais garsais ausis maloninancia garsi sistema.
Dabartinis galingiausias 225 AG modelis turejo truputi didesnius lengvo lydinio ratus su palatesnemis ir zemesnio profilio padangomis, dviem ismetimo vamzdzio angaliais, ksenoniniais priekiniais zibintais su elektroniais valituvais. Du grazus apvesti lankai yra ne tik saugos lankai, bet taip pat ir neatsiejamas bendro kebolo strukturos elementas.
Abu automobiliai turi imontuotas sesiu greiciu mechanines pavaru dezes, o 225 AG versija turi vairuotojo informacine sistema, pritaikyta tiesiogiai informuoti vairuotoja apie bet kokia problema. Naujoje 150 AG versijoje montuojama 5 greicio mecanine pavaru deze. Visose versijose kaip standartines irangos dalis imontuota elektra valdomas minkstas stogas ir elektar valdoma stikiniai vejo nureiptuvai. Labai daug demesio reikalavo palengvinti naudojamasi minkstu stogu, kuris, paspaudus migtuku gali susitraukti per 15 sekundziu. TT imontuotas vairuotojo ir keleivio priekines oro pagalves. sonines oro pagalves (galvai ir krutines lastai), ABS su ABD (elektronine stabdymo jegos paskirstymo sistema), EDL (elektronikos valdomu uzsiblokuojanciu diferencialu), traukos kontrole, valdancia priekinius ratus, o paskutineje quattro versijoje - nuolatine visu keturiu ratu pavara.
2003m. rudeni publikai pristatyta galingesne versija 3,2 litro darbinio turio quattro versija, varoma sudetingu V6 bendzininio variklio. Galima pasirinkti naujaja Audi su tiesiogine perjungimo pavaru deze, su kuria 100 KM/h greiti galima pasiekti per 6,5 sekundes, o pasiektas maksimalus greitis neturetu buti mazesnis nei 240 KM/h.