Trumpai:
a) kiauri purkštukai
b) DPF filtrui
O dabar jei netingite skaityti
Šiuo konkrečiu atveju, kalbėsiu apie nuo 2004m Audi A6 C6 kėbule su V6 TDI varikliais, tačiau ši tema liečia ir 4-cilindrius dyzelius, beto tinkama visoms mašinoms į kurias dėtas V6 TDI ir V8 TDI, kurie pradėti montuoti nuo 2003m A8, paskui 2004 pasirodė ir A4,A6, paskui ir Q5, Q7, Phaetone ir t.t.
Pagal senas teorijas iš karto pulsime manyti, kad kokia galvos tarpinė prapūsta, blokas skilęs, griebsimės eilinių senųjų triuku atsukinėjant tepalo ir aušinimo skysčio kamščius ieškodami nuosėdų ir t.t., tačiau greičiausiai nieko nerasime įtartino. Tad viskas vyksta dėl į tepalą patenkančio dyzelino.
Tai nėra tiek blogai, jei tai pastebėta gan problemos pradžioje, nes saliarka bet kokiu atveju nepagerina nei tepimo, o ir ploviklio paslaugos iš saliūros per didelės nereiktų varikliui
. Tad ilgai taip eksplotuojant - variklį teks išmesti, o neduok dieve tokį nusipirksite už savo sutaupytus paskutinius pinigėlius.
Problemos būna iš dviejų sričių, viena iš jų kuro purkštukai, kita DPF filtras. Žinoma gali būti ir abu kartu.
PURKŠTUKAI šiuose varikliuose stovi Pjezo purkštukai, kurie nėra pigūs, bei turi savo resursą, kuris dažniausiai eina į galą pasiekus 200000 - 300000 KM realios ridos. Būna atveju ir gerokai anksčiau. Tad juos keisti į naudotus iš šroto mano nuomone yra tik pinigų ir laiko švaistymas, o tikimybė rasti gerus tokia pat, kaip kad rasti 35-erių ir dar skaisčią panelę
Bėda ta, kad jie netik susidėvi, bet ir tampa nesandarūs. Kuro sistemoje išlieka labai aukštas slėgis, tad užgesinus mašiną pakapsi dyzelio į cilindrą.
Kaip tai nustatyti be stendų? Paprastai: jei karšta variklį variklį starteris vos prasuka pirmą ratą, žinokite kad ne akumuliatorius čia kaltas - o per purkštukus pateko į degimo kamerą dyzelio, kuris vėliau geba nusileisti iki tepalo. Ilgiau pastovėjus varikliui mašina kuris puikiai, o šis "klynas" gaunasi mašinai po važiavimo pastovėjus 2-30min intervale.
DPF filtras - paprastai sakant tai mandras suodžių filtras, tačiau ne dėl jo neveiksnumo ar užsikišimo salerka patenka į tepalą, o regeneracijos metu - kuomet šis filtras valosi. Regeneracijos yra dviejų tipų: aktyvios ir pasyvios. Aktyvias regeneracijas mes net ir matysime, nes jos pasileidžia tokiose sąlygose kaip miestas, tada ir dūmų kalną matysime, o va pasyvioji yra palengva vykstanti regeneracija kuri vyksta tokiose sąlygose kaip autostrada - tada mes nematysime nieko
Tad dažnos regeneracijos ir prišaukia jums bėdas, kurios vyksta dėl pavargusio DPF. Normaliai veikti jis baigia jau po 150-300k KM tikros ridos. Kitas momentas - tai keletas daviklių, kaip kad temperatūrinis, slėgio pagal kurį kompas paleidinėja regeneraciją, arba jų suklaidintas kompas manyks kad regeneracija nėra baigta ir vėl ir vėl paleidinės. Tad kalbant trumpai (lai žalieji man atleidžia) meskite DPF filtrą (arba pirkite naują) nes jis anksčiau ar vėliau atneš jums problemų.
Jis pjaunasi ir paskui reikia išprogramuoti kad nemestu klaidu.